FAZ.1 İstanbul İle Buluştu!
Yepyeni festival deneyimi FAZ.1 binlerce kişinin katılımıyla Zuhal Konsept ve Akasya'daydı.
İçinde birçok sanat disiplinini barındıran yeni festival FAZ.1, 23-24 Kasım tarihlerinde Zuhal Konsept Mağazası ve Akasya’da katılımcılarla buluştu. Müzik, tasarım, görsel sanatlar, edebiyat, dijital yayıncılık gibi alanlarda birbirinden değerli isimleri ağırlayan FAZ.1, İstanbul ile ilk buluşmasında binlerce kişiyi misafir etti. 

Zuhal Müzik ve Akasya işbirliğiyle, FAZ Creative kürasyonuyla ücretsiz olarak gerçekleşen FAZ.1’de Harun Tekin, Zeynep Bastık ve Tolga Akış, Kutsal Motor ekibi, Murat Meriç, Akın Sevgör, Murat Beşer, Güven Erkin Erkal, Onaranlar Kulübü, shesaid.so İstanbul ekibi, Deniz Koloğlu, Ruşen Alkar, Başak Yavuz, Cem Güventürk, Yalçın Birol, Hikmet Demirkol, Ender Balcı, Sadık Avcı ve Barış Akpolat gibi farklı alanlardan yaratıcı figürler, söyleşilerde buluştu. 

23 Kasım akşamı Tamirane sahnesinde Kamufle (Live) ve Hey! Douglas konserleri FAZ.1’de ilk günün finalini yaptı. 24 Kasım Pazar günü, Nova Norda’nın Zuhal Konsept içindeki sürpriz piyano performansı ve Güldiyar Tanrıdağlı ile Hilal Can’ın klasik müzikle resmi birleştiren performansının ardından, günü Tamirane sahnesinde Manga ve Radyo Eksen DJ Set noktaladı.

FAZ.1 Bağımsız Müziğe Kulak Veriyor
Radyo Eksen’in alandan yaptığı canlı yayınla başlayan festivalde iki gün boyunca bağımsız müzik sahnesinden Simge Pınar, Ezgi Aktan, İdil Meşe, Güneş Akyürek, Anıl Aydın, Güneş Özgeç, Onat Önol, In Hoodies ve Cansın Caner Keskin, “Two Is Company” başlıklı bire bir performans serisiyle dinleyicilere eşsiz bir deneyim yaşattı.

Zuhal Studio, 23 Kasım Cumartesi günü Red Bull eş kürasyonuyla İlker Aksungar DJ Workshop’un ardından Red Bull Music Warm Up sanatçıları The Kites ve TKO ile Non Square’e ev sahipliği yaptı. Mixmag Turkey eş kürasyonuyla oluşturulan elektronik müzik programında ise İlke Hatipoğlu, Karakter, Başar Ünder, Suha, VIIA ve Non Square performans sergiledi. FAZ Cinematic Quartet ve sokak müzisyenleri Eray Gedik (Flower Room), Metroman ve Merve Uçar, festival boyunca Akasya’nın farklı alanlarında dinleyiciyle buluştu. 

Tasarım Rotasından Dövme Kültürüne
FAZ.1’in hipicon.com ve Local Makers eş kürasyonuyla oluşturulan tasarım rotasında farklı alanlarda üretimleri bulunan birçok bağımsız tasarımcı, plak dükkanı ve yayınevi bir araya geldi. 

Dövme kültürünün Türkiye’deki önemli temsilcilerinden Negatif Tattoo, Pin Tattoo Gallery, Boris Tattoo Parlor, Black Flag Tattoo, Tuğçe Türksoy, Mentat Gamze, Bunnykingx ve Ezgi Beyazıt FAZ.1 boyunca stüdyolarını Zuhal Konsept’e taşıdı.

Synthesizer Tarihine Bir Bakış
Roland TR kürasyonuyla oluşturulan Roland Space, Akasya içinde yarattığı özgün dünyayla büyük ilgi çekti. Şükrü Demirayak koleksiyonundan vintage synthesizer’ların sergilendiği alanda Motus Lumina, Ecem Dilan Köse ve Ahmet Ünveren, Ufuk Barış Mutlu, Deniz Derbent ve Doruk Kumkumoğlu imzalı görsel - işitsel eserler izleyici karşısına çıktı. Performans programında ise Fakih Kademoğlu, İlke Hatipoğlu & Başar Ünder, Sour, Karakter ve Mind Shifter yer aldı. 

İllüstrasyon ve Fotoğraf Sergileri
FAZ.1, yer verdiği sergiler ve atölyelerle iki gün boyunca Türkiye’nin önde gelen illüstratörlerini ağırladı. Sanatçıların kendilerinde iz bırakan şarkıları resmettikleri “Songs That Made Me” sergisi kapsamında Birce Kirkova, Burak Beceren, Bülent Gültek, Cincinius, Derin Çiler, Dilara Özden, Ethem Onur Bilgiç, Hazal Günal, Kübra Su Yıldırım, Mert Tugen, Merve Atılgan, Saydan Akşit ve Vardal Caniş’in eserleri izleyiciye sunuldu. 

Konser fotoğraflarından oluşan “More Than Meets The Eye” sergisinde ise Ogün Akgül, Sude Bircan, Cansu Boğuşlu, Barış Çağlayan, Artemis Günebakanlı, Burak Şimşek ve Leo Xandre’nin kareleri yer aldı.

Güven Erkin Erkal arşivinden derlenen “Filmleri De Var” sergisi, tanınmış müzisyenlerin beyazperdedeki serüvenini film afişleriyle seyirciyle buluşturdu.

FAZ.1 boyunca bağımsız sanatın her formuyla temas eden Akasya içindeki mağazalardan Fred Perry, Özgün Semerci ve In Hoodies’i, Daniel Wellington, Sanat Deliorman ve Erkin Soylu’yu ağırladı. KidZania Zuhal Müzik Sahnesi de müzik atölyeleriyle FAZ.1’e dahil oldu.
Galip Dede Cd. No:33
TÜNEL - BEYOĞLU / İSTANBUL
Tel: 0212 249 85 10
info@zuhalmuzik.com
1976 - 2020 © Zuhal Dış Tic A.Ş.