Zuhal M�zik Resmi Web Sitesi

Piyano Akort, Bakım ve Tamir Servisi

Piyanonuz emin ellerde! 


Piyanonuz emin ellerde! Piyanonuzun ihtiyacı olan her türlü tamir, bakım ve akort hizmetleri eğitimli ve uzman piyano teknisyenimiz Mert Zeren tarafından sağlanmaktadır.

Sağladığımız hizmetler:
o Piyano akordu ve frekans yükseltme (A 440 Hz)
o Mekanizma regülasyon ve entonasyon hizmetleri
o Tamir, bakım ve renovasyon
o Piyano konusunda danışmanlık ve ekspertiz hizmetleri

  Almanya'nın tek piyano yapım okulu Oscar-Walcker-Schule mezunu olan piyano tamir bakım uzmanımız Mert Zeren, eğitiminin yanında Hamburg'da Steinway akort uzmanı ile 3 yıllık çalışmasını tamamlamıştır. Almanya Piyano Yapımcıları Odası Sertifikası sahibidir.

AKORT

Piyanonuzdan en iyi performansı almanız ve piyanonuzun ömrünün uzaması için düzenli akort ettirmeniz gerektiğini biliyor muydunuz? Piyanonuzun akortunun bozulmasının birçok farklı nedeni olabilir. Bunların en başında mevsimsel hava değişiklikleri gelir. Boyutlarına sakın aldanmayın. Piyano enstruamanlar arasında en narin olanıdır. Piyanonuzun büyük kısmı ve özellikle piyanonuzun ana akustik yapısını oluşturan ses tahtası ahşaptan oluştuğu için nem değişikliklerinden hemen etkilenir. Ses tahtası, piyanonuzdan şahane sesler çıkarmaya yarar ama bunun yanında mevsim değişikliklerinden sürekli olarak etkilenir. Yaz aylarında havadaki nem oranı arttıkça, ses tahtası şişerek sahip olduğu özel bombeli yapısı artar ve bu tellerin gerilmesine sebep olur. Bu da piyanonuzun frekansının artmasına neden olur. Kış aylarında ise havanın kuruması, ses tahtasının düzleşerek tellerin sahip olduğu gerginliğin azalmasına ve frekansın düşmesine sebep olur. Kış aylarındaki bu düşüş yaz aylarındaki artıştan daha fazla olduğu için, akordu yapılmayan bir piyanonun akordu frekansı düşerek her sene bozulacaktır. Frekansı çok düşmüş (başka bir değişle akordu çok bozuk) bir piyanonun akordunun ideal seviyeye gelmesi için birden fazla akort gerekebilir. Bu nedenle enstrumanınızı senede iki kez (yaklaşık 6 ayda bir) mutlaka akort ettirmelisiniz. Ancak bu sayede piyanonuzun tuşlarına dokunmak size gerçekten haz verecek ve onu uzun seneler boyunca kullanmayı garantilemiş olacaksınız.

Piyanonuzun akorta ihtiyacı varsa bize ulaşın.

* Piyano akordunun inceliklerine hakim, eğitimli ve uzman akordörümüz akordu, notalar arasındaki en uygun armoniyi sağlayan tempare sistemiyle ve yalnızca kulak yardımıyla yapmaktadır.
 

REGLAJ ve TAMİR

Piyano yapısı itibariyle en karışık enstrümandır.
Yüzlerce tel ve binlerce mekanik parçadan oluşur. Zaman içinde kullanılmaktan veya dış etkilerden dış yüzeyi, içerisinde bulunan mekanizma, ses tahtası veya köprülerde hasar veya ayar bozuklukları olabilir. Bunların giderilmesi yalnızca bu konuda uzman teknikerler tarafından yapılmak zorundadır.

Bir piyanist için en önemli etkenlerden biri kuşkusuz ki reglaj ayarıdır. Reglaj ayarı, binlerce ahşap parça, keçe, deri, metal ve benzeri parçadan oluşan piyano mekanizmasının ideal bir uyum içinde çalışacak ve piyanistin tuşlara dokunduğunda ondan en iyi performansı almasını sağlayacak şekilde ayarlanmasıdır. Bir başka deyişle, piyanistin istediği nüansları yapması ancak iyi bir reglajla mümkündür. Reglaj ayarı kötü olan bir piyano çalana zevk vermeyeceği gibi, reglaj ayarı olmayan bir piyanonun çalınması mümkün değildir.
EKSPERTİZ

Evinizde ailenizden kalan ve yer işgal eden eski piyanoyu satmak mı istiyorsunuz? Belki de daha iyisini almak için elinizdeki piyanodan kurtulmak istiyorsunuzdur? Peki bulduğunuz ve almak istediğiniz piyanoda bir kusur var mı veya o fiyatı hak ediyor mu?

Aklınızda almak veya satmak istediğiniz piyanoyla ilgili bu gibi soru işaretleri varsa bize mutlaka ulaşın. Konunun uzmanları sizi en doğru alışverişi yapmanız konusunda yönlendirsin.
İLETİŞİM: 212 249 85 10

mertzeren@zuhalmuzik.com

Galip Dede Cd. No:33
TÜNEL - BEYOĞLU / İSTANBUL
Tel: 0212 249 85 10
info@zuhalmuzik.com
1976 - 2019 © Zuhal Dış Tic A.Ş.