Zuhal M�zik Resmi Web Sitesi
Akai Professional Fire Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
Akai Professional Fire Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
Dünyanın ilk FL Studio için üretilmiş kontrol cihazı olma özelliğini taşıyan Akai Fire hakkında bilmeniz gereken özellikler...

Yeni Akai Professional Fire, türünün ilk örneği olan FL Studio Dijital Ses İş İstasyonu (DAW) platformu için özel bir donanım denetleyicisidir. Image-Line ile yakın ortaklık içinde oluşturulan Fire, tüm FL Studio üreticilerinin iş akışını ve müzik oluşturma deneyimini geliştirmek için tasarlanmış yüksek performanslı bir araçtır. Akai Fire Hakkında bilmeniz gerekenleri sizin için sıraladık...

Hangi yazılımlar Akai Fire ile birlikte geliyor?

Fire, başlamak için ihtiyaç duyacağınız tüm örnekleri ve eklentileri içeren FL Studio 20.5: Fruity Fire Edition’ı içermektedir. Fire’ınızı akaipro.com üzerinden kaydettikten sonra, FL Producer Edition’a ek yükseltme teklifleri için Image-Line hesabınızı kontrol edebilirsiniz.

 

Fire için FL Studio yazılımını nasıl indirebilirim?

FL Studio 20.5: Fruity Fire Edition'ı edinmek için önce Akai Pro hesabınıza giriş yapın ya da oturum açın ve Fire'ınızı kaydedin. Kayıt olduktan sonra, FL-Studio 20.5: Fruity Fire Edition için indirme bağlantısı ve yetkilendirme kodu alacağınız bir hesap oluşturmak üzere Image-Line web sitesine bir link verilecektir.

 

Ürünle birlikte gelen FL Studio yazılımı etkinleştirmek için bir lisans gerektiriyor mu?

FL Studio 20.5: Fruity Fire Edition’ın kilidini açmak için bir yetkilendirme koduna (kayıt olduktan sonra verilir) ihtiyacınız olacak ve yazılımı ilk kez açarken Akai Pro Fire’yı bağlamanız gerekecektir.

 

Yazılım bağlantının başarılı olduğunu ve FL Studio'nun yetkilendirildiğini belirttiğinde, başka bir işlem yapmak gerekmez. Yazılımın ilk yetkilendirilmesi sırasında bir Fire'ın bağlanması ve ardından Fruity Fire edition yetkisini korumak için periyodik olarak bağlanması gerekecektir.

 

İnternet erişimi olmadan yazılımı açabilir miyim?

FL Studio kilidini açmak için internet erişiminiz yoksa, çevrimdışı kilit açma işlemi için aşağıdaki kılavuzu izleyin:

FL Studio’yu çevrimdışı şekilde nasıl kaydederim/yazılımını açabilirim?

 

FL Studio Fruity Fire Edition'a kaç bilgisayarda çalışma izini verilebilir?

FL Studio yazılımı aynı anda dört bilgisayara kadar yetkilendirilebilir.

 

Fire’ı çalıştırmak için bir güç kaynağı gerekiyor mu?

Fire, USB Hub'ından beslendiğinden, doğrudan bilgisayarınıza bağlayarak beslenir. Harici güç adaptörü gerekmez.

 

Fire’ın bilgisayar tarafından tanınması için bir sürücüye ihtiyacı var mı?

Fire, hem Windows hem de Mac ile uyumlu bir cihazdır, bu nedenle hiçbir sürücü gerektirmez. Sadece bilgisayarınıza takın ve çalmaya hazırsınız!

 

Fire üzerindeki pad’ler hıza duyarlı mı?

Fire pad’leri, aksanlı notaları çalmanıza ve dizinize eklemenizi sağlayacak, hıza duyarlı bir dönüş sağlar.

 

Sıralayıcıdaki bir adımın hızını nasıl değiştiririm?

Sıralamaya bir adım eklerken veya daha sonrasında, tuş takımında aşağı bastırın ve Ses düğmesini çevirin. Notun hızı OLED ekranında gösterilecektir.

 

Kanalın tamamının hızını değiştirmek için kanalı seçin (ALT + Mute / Solo) ve ses düğmesini ayarlayın.

 

Farklı pad renkleri neyi temsil eder?

Fire üzerindeki pad’ler seçili olan kanalı FL Studio içinde yansıtır. Örneğin, Fire’ınızdaki her bir parçanın rengi FL Studio'daki ilgili parçanın rengiyle eşleşir.

İz rengini değiştirmek için sıralayıcı iz başlığına sağ tıklayın (kick, trampet vb.) Ve Change Colour (Rengi Değiştir)’i seçin. Fire üzerindeki pad’ler hemen sizi takip edecek.

 

Fire içindeki farklı modlar nelerdir?

Fire, bir sıralama kontrol cihazından daha fazlası olarak kullanılabilir. Düğme psd’lerin işlevini değiştiren 4 mod vardır.

Adım: Pad’ler, FL Studio'daki adım sıralayıcı için birebir denetleyici görevi görür.

Nota: Pad’ler, FL Studio içindeki cihaz eklentileriyle kullanılacak çalınabilir bir klavye oluşturmak için ışıklarını yakar.

Davul: Pad’ler, 16 pad’e sahip bir davul bankası oluşturmak için aydınlanır. Bu mod, FL Studio’nun  yerleşik FPC cihazı ile harika çalışır.

Performans: Pad’ler klipleri, efektleri ve daha fazlasını tetiklemek için FL Studio'daki performans moduyla eşleşir.

 

İlgili moda geçmek için Fire etiketli düğmeleri kullanın.

 

Nota modunu ölçeğe kilitleyebilir miyim? Ana notayı nasıl değiştiririm?

Fire nota modundayken, Select düğmesine basın ve bir ölçek seçmek için çevirin. Ölçek seçiliyken, bir ana notayı ayarlamak için Shift tuşunu basılı tutun ve Grid yukarı ve aşağı düğmelerine basın.

 

Fire’a bir tempo atabilir miyim?

Evet, projeniz için bir tempo ayarlamak için Shift düğmesini basılı tutun ve Drum / Tap düğmesine arka arkaya basın. Proje temposu gerçek zamanlı olarak otomatik olarak ayarlanacaktır.

 

Fire için bir yazılım editörü var mı?

Fire, FL Studio sıralayıcısının birebir donanım temsilidir, bu nedenle tüm düzenleme değişiklikleri yazılımın içinde yapılır.

 

Birden fazla Fire denetleyicisi FL Studio ile birlikte kullanılabilir mi?

FL Studio ile aynı anda dört taneye kadar Fire kontrol cihazı kullanılabilir. Bu durum, 8 adede kadar 32 adımlı bir grid oluşturmanıza ve kontrol etmenize olanak sağlar. 

 

Dahili Akai Fire Cheat Sheet ne demektir?

Fire Cheat Sheet, donanımdaki Alt düğmesini kullanarak FL Studio'daki işlevleri kontrol etmek için mevcut tüm düğme kombinasyonlarına bir rehberdir.


Akai Professional Fire FL Studio'yu İncelemek İstiyorum.

 
Galip Dede Cd. No:33
TÜNEL - BEYOĞLU / İSTANBUL
Tel: 0212 249 85 10
info@zuhalmuzik.com
1976 - 2019 © Zuhal Dış Tic A.Ş.