Zuhal M�zik Resmi Web Sitesi
Bir Audix Yolculuğu!
Ark of Salvation Kilisesi'nin Audix ile buluşmasının hikayesi.
Ark of Salvation, Inman, Güney Carolina'da bulunan bir Slav Pentekostal kilisesidir. 1500 kişilik tesislerinde bir ses düzenlemesine ihtiyaç duyduklarında, Oregon Eyaleti’ndeki Pro Digital'den Paul Prochak’a ulaştılar. Kilise yetkilileri, Paul’dan basit bir talepte bulundu: “En az mikrofonla mümkün olan en iyi sesi sağlayın.”

Ark of Salvation kilisesindeki koro 120 şarkıcıdan oluşan bir çekirdek gruba sahip ancak genç topluluklar gösteriye katılmak için sahneyi doldururken bu sayı 200'e kadar çıkabiliyor. Yeterli bir kapsama alanı sağlamak için Paul, altı adet iki sıra halinde yapılandırılmış, toplam 12 Audix MicrosTM Serisi M1280B'nin kardiyoit mikrofon kurdu.

Paul, “M1280'leri, ses kalitesi ve çevresel gürültüyü çekmeden hemen hemen her detayı yakalama kabiliyeti için kullandım” diyor. “Kilise her hizmeti kaydediyor ve onları internette ulaşılabilir kılıyor, bu yüzden ses kalitesi kritik derecede önemli. M1280'lerin hem sesi hem de görünümünden çok etkilendiler.

Koroya eşlik eden piyano da ses takviyesine ihtiyaç duyuyordu, bu yüzden Paul SCX25APS piyano mikrofon kitini seçti. Çoğu kurucu, sağlanan DFLEX harp rayı montajlarını kullanmasına rağmen, Paul, bir Mirizio piyano mikrofonu montajı kullanarak SCX25A mikrofon çiftini monte etti.

Paul, “Herkes SCX25A'ları sevdi. Piyanoda ton aralığını hiçbir kayıp olmadan yakalıyorlar. Başka kiliselerden insanlar onları duymaya geliyor. ”diyor.

Asılı M1280'ler koroyu duyulur kılmak için mükemmel bir iş çıkarsalar da, ses sistemi aynı zamanda ara sıra çocukların korosunu, walkup akustik enstrümanı, küçük orkestrayı, tiyatro performansını veya diğer özel müzikal performansları barındırmak için çok yönlü bir mikrofon çözümüne ihtiyaç duyuyordu. Paul, hafif bir 50 inçlik karbon fiber boom’u bir M1250 mini kardiyo kondansatör mikrofonuyla birleştiren Audix MicroBoom MB5050 koro miking sistemini seçti.

Paul, “MicroBoomTM sisteminin esnekliğini ve taşınabilirliğini sevdiler ve aslında, daha fazla sipariş vermeyi planlıyorlar.” diye tamamlıyor.

Podyumları için en iyi mikrofon çözümünü seçmek inanılmaz zor çünkü Ark of Salvation kilisesinde sık sık yan yana konuşan iki kişi oluyor. Paul, bunun için hiperkardiyoid düzenine sahip iki Audix Micropod18HC minyatürize kondansatör mikrofon kullandı.

Paul, “Her iki mikrofon da aktif olduğunda, bir mikrofon diğeri ile faz dışı çevrilebilir, hiperkardiyoid patern ve birlikte geri bildirimde kazanımın artmasını sağlayan Rupert Neve 5045 arttırıcı ile birlikte, gain ve diğer bozulmalar ortadan kaldırıldı.” diyor.

Koro mikrofonları, MicroBooms ve podyum mikrofonları tarafından yakalanan ses, sanatçılara 18 Nexo hoparlör aracılığıyla iletiliyor. Sanatçılar seslerini altı Nexo monitörüyle kontrol edebilirler. Kilisenin tamamında ince ayar yapmak için Paul, önce Audix TM1 test ve ölçüm mikrofonuyla alanı ölçtü, ardından verileri 180 özel akustik panel üretmek ve kurmak için kullandı.

Ark of Salvation Kilisesi sonuçtan çok memnun kaldı. Paul, “Bu ilk çalışmadan gelen sonuçlarla şimdiden sıralanan dört işim daha var. İlki Atlanta'da, daha sonra Tennessee, Charlotte ve Everett, Washington’da. Ark of Salvation tarafından çok iyi karşılandıklarından, kesinlikle Audix mikrofonlarını kullanmaya devam etmeyi planlıyorum. ”
Galip Dede Cd. No:33
TÜNEL - BEYOĞLU / İSTANBUL
Tel: 0212 249 85 10
info@zuhalmuzik.com
1976 - 2020 © Zuhal Dış Tic A.Ş.