Jon Gomm Ibanez Kadrosunda!
Ibanez, İngiliz şarkıcı ve söz yazarı Jon Gomm'un kadrosuna katıldığını duyurmaktan büyük heyecan duyuyor.

Besteci, söz yazarı ve vokal sanatçısı Jon Gomm, geçtiğimiz günlerde yaptıkları anlaşma ile 2020’nin ilk resmi Ibanez Artist’i olduğunu duyurdu. Hem ritmik hem de armonik olarak mükemmel müziği yaratma konusunda devrim niteliğindeki yeteneği ile duyguları ve müzikalite kombinasyonunu ince bir çizgi üzerinden bütünleştiren Gomm’u zamanının en önemli sanatçılarından biri haline getirdi.

 

Jon Gomm Kimdir?

 

Birleşik Krallık'ta Yorkshire'da yaşayan Jon Gomm, aynı anda davul sesleri, bas hatları ve kıvrımlı melodiler oluşturmak için tek bir akustik gitar kullandığı devrim niteliğindeki virtüöz gitar stiline sahip bir akustik şarkıcı-söz yazarıdır. Robert Johnson’dan, Radiohead'e kadar her şeyden ilham alan Gomm, duygu dolu vokaller ile şarkılarını yazmaktadır.

 

Canlı performansları, son derece kişisel ve duygusal dokunuşlarını, hem fiziksel hem de karmaşık iki elli gitar stiliyle birleştirerek, insanların mütevazı bir akustik gitardan öyle bir ses çıkabileceğine zar zor inanabilecekleri yetenek dolu sesler üretir.

 

Jon ilk olarak iki yaşında gitarla temasa geçmiştir. (Aslında o bir ukuleleydi - ailesi yeterince küçük bir gitar bulamamıştır). İlk şarkısını altı yaşında yazdı ve kısa süre sonra memleketi Blackpool'daki konserlerde müzik eleştirmeni olan babasına eşlik etti. Jon'un gitar dersi konusunda oldukça şanlıydı ve BB King ve Jack Bruce of Cream gibi Blues efsanelerinden bire bir eğitim aldı.

 

Bugünlerde Jon dünya çapında turlar yapıyor. Ocak 2012'de Passionflower adlı şarkısı internette viral oldu ve video 6 milyon kez dinlendi. İngiltere, Portekiz, Hollanda, Brezilya ve Türkiye'de ulusal TV programlarına çıktı.

 

Jon, kendi şirketine sahip, ana akım endüstri desteği olmayan, bağımsız bir sanatçıdır. Ancak tanıtım için çoğunlukla çevrimiçi sosyal ağları kullanarak, büyük ve destekleyici bir hayran kitlesi ile olasılıklara meydan okudu ve Avustralya, Kanada ve Avrupa'dan Çin’e, Güney Afrika'dan Güney Amerika’ya kadar uzanan sonuçta 5 kıtada manşet turlar yaptı. İlk CD'si Hypertension çıktığı sırada 50.000'den fazla kopya sattı ve ikinci CD'si Don't Panic, Amazon'da görünmesinden sonraki 3 gün içinde tükendi. Videoları Youtube'da göründükten sonra dakikalar içinde on binlerce kez izlendi.

 

 

Resmi Ibanez Artist’i olan Jon Gobb’un açıklaması ise şöyle;

 

“Ibanez Guitars kadrosuna katıldığımı duyurmaktan gurur duyuyorum. 1990'larda çocukken, sevdiğim progresif türünde çalmakla ilişkilendirdiğim isim Ibanez'di. Yerel olan gitar mağazam, eskiden her yeni Ibanez kataloğunun fazladan bir kopyasını benim için alırdı, böylece onu eve götürebilir ve kahramanlarımdan oluşan son teknoloji gitarların fotoğraflarını inceleyebilirdim. Hayalim ise; Ibanez ile 2020'lerde modern akustik gitar dünyası için benzer şeyler yaratabilmek…

 

Son videom Cocoon'da prototip bir gitar görmüş olabilirsiniz. Talepkar yaklaşımlarıma karşı Ibanez çok sabırlı ve açık fikirli oldu, teşekkür ederim! Size çok yakında gösterecek heyecan verici bir şeyimiz olacak!”


 
Galip Dede Cd. No:33
TÜNEL - BEYOĞLU / İSTANBUL
Tel: 0212 249 85 10
info@zuhalmuzik.com
1976 - 2021 © Zuhal Dış Tic A.Ş.