Tarihçe

Zuhal Pro ShopZuhal, 1976 yılında İstanbul Beyoğlu'nda kuruldu. 20 metrekarelik küçük bir müzik dükkanı olarak hizmet hayatına başlayan mağazada o yıllarda Türk ve batı enstrümanları satılıyordu. Müzik sektörününün büyümesiyle birlikte müzisyenlerin talepleri de gelişti ve Galip Dede caddesi müzik aletleri mağazalarının merkezi konumuna ulaştı. 

Sektördeki 1 numaralı müzik mağazası olma özelliği taşıyan Zuhal, satış kanallarına yenilerini ekleyerek hızla büyüdü ve 1995 yılında Tünel meydanında Pro Shop adını verdiği ve profesyonel ürünlerin satıldığı üst seviye bir mağaza daha açtı.

Hemen ardından Ankara ve İzmir mağazaları ve Kadıköy Çarşısı'nda bulunan Anadaolu Yakası şubesi de açıldı. 

2014 yılı Zuhal için yeniliklerin yılıydı ve Beşiktaş mağazası, Maslak'taki Uniq İstanbul şubesi ve ayrıca bir de Outlet mağazası Zuhal ailesine katıldı.

Zuhal, müzik aletleri sektörüne yeni markaları kazandırırken bir yandan da bütün büyük markaları bünyesinde toplayarak müzisyen ihtiyaçlarını ön planda tutmayı ve bu şekilde sektörü büyütmeyi amaçladı.
Zaman içinde müzisyenlerin talepleri doğrultusunda ürün gamını genişleten firmamız yıllar içinde büyüyerek 80'den fazla markanın yetkili Türkiye distribütörü oldu. "Türkiye'nin 1 numaralı müzik mağazası" mottosuna uygun bir şekilde müzik aletleri sektörünün lideri olan firmamız Türkiye genelinde 240'dan fazla satış noktasında temsil edilmektedir. İstanbul başta olmak üzere Ankara ve İzmir'de de mağazaları bulunan firmamız ISO9001 Uluslararası Kalite Belgesi ile siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir.
Galip Dede Cd. No:33
TÜNEL - BEYOĞLU / İSTANBUL
Tel: 0212 249 85 10
info@zuhalmuzik.com
1976 - 2020 © Zuhal Dış Tic A.Ş.