Zuhal M�zik Resmi Web Sitesi
Alesis Surge Mesh Kit Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
Yeni bir elektronik davul almak istiyorum fakat yardıma ihtiyacım var diyorsanız, Alesis Surge Mesh Kit hakkındaki merak edilenleri sizin için yazdık...

Alesis Surge Mesh Kit, davulcuların bir profesyonel gibi çalabilmek için ihtiyaç duyduğu her şeyi içeren 8 parçadan oluşan bir elektronik davul kitidir. Mesh pad’leri sadece eşsiz tepki ve çalınabilirlik sağlamakla kalmaz, kompakt boyutu ile de Surge Mesh Kit'in daha büyük kitlerin yapamayacağı yerlere gidebileceği anlamına da gelir. Bu yazımızda, Alesis Surge Mesh Kit’inin özellikleri ve işlevleri hakkındaki popüler soruları cevaplamaktadır.

 

Surge Mesh Kit kutusundan neler çıkıyor?

- Surge Modülü

- 10 "Çift Bölgeli Mesh Trampet Pad’i

- (3) 8 "Çift Bölgeli Mesh Tom Pad’leri

- 8 "Mesh Kick 

- 10 "Hi-Hat Zil

- 10 “ Crash Zil

- 10 "Ride Zil

- Kick Pedalı

- Hi-Hat Pedalı

- Premium 4 direkli krom raf

- Kablolar

- Velcro Kablo Kaplamaları

- Davul Anahtarı

- Bagetler

- Güç kaynağı

- Surge Modülü Kullanıcı Kılavuzu

- Surge Mesh Kit Montaj Kılavuzu

- Güvenlik ve Garanti Kılavuzu

 

 

Modülde kaç farklı set var?

Alesis Surge Mesh Kit, toplamda 40 farklı davul sesine sete sahiptir. 24 adet önceden ayarlanmış kit ve 16 kullanıcı kiti vardır.

 

Surge Mesh Kit'in içinde toplamda kaç ses var?

Surge modülünde bulunan 385 üstün davul, zil ve vurmalı sesleri kullanarak, mevcut herhangi bir kiti kolayca ayarlayabilir veya kendinizinkini oluşturabilirsiniz.

 

Modülü bir bilgisayara bağlayabilir miyim?

Sanal enstrümanlar ve kayıt yazılımı ile kullanmak için bir USB / MIDI bağlantısı bulunmaktadır. Sınıf uyumluluğu ile herhangi bir yazılım veya sürücü indirmeye gerek kalmadan istediğiniz Mac veya PC ile çalışır. Ayrıca, doğrudan bağımsız MIDI donanımına bağlanmak için MIDI Giriş ve Çıkış portlarına sahiptir. Her iki bağlantı da yalnızca MIDI bilgilerinin aktarılmasına izin verir.

 

Surge Mesh Kit'e daha fazla pad ekleyebilir miyim?

Evet! Surge modülüne ek bir Tom pad’i veya Crash zili (dahil değildir) bağlamak için kullanılabilecek iki ekstra bağlantı noktası vardır. Bu portlar, TRS kablolarıyla bağlandığında çift bölgeli pad’leri destekleyecektir.

 

Çaldığım şeyi nasıl dinleyebilirim?

Surge Mesh Kit’te, pratik yapmak ya da sadece özel dinleme için kullanabileceğiniz bir kulaklık girişi vardır. Ayrıca modülün arka panelinde, hoparlör veya amfi sistemine giden 1/4 "çıkış bulunmaktadır.

 

Surge Mesh Kit’in pratik modu bulunuyor mu?

Evet! Bu modül üzerinde pratik yapmanın 2 yolu var; ilki puansız, ikincisi ise bir puan sistemine sahiptir. Bunları nasıl ayarlayacağınız aşağıdadır;

 

- Puansız şekilde pratik yapmak için Play / Practice tuşuna basın. (ekranda PRA görünecektir.) Geri sayımdan sonra, vuruş, ritim veya dizeler tekrar eder, böylece pratik yapabilirsiniz.

  • Hem çalıp, hem puan kazanmak için Start / Stop düğmesine basın. 9 vuruştan sonra (ekranda EXM görünecektir) vuruş, ritim veya dizelerin davul kısmı olmadan bir kez oynatılır. Sonrasında Surge Mesh Kit’tarafından gelen bu dizeleri en iyi şekilde çıkarmanız gerekmektedir. Trampet bölümlerini mümkün olduğunca doğru çalmaya çalışın. Sonunda, doğruluğunuza göre bir puan (SCO) alacaksınız. Puanınızı arttırmak için, ritmi yakalayarak vuruşlarınızı geliştirin ve tekrar tekrar deneyin!

 

Not: Dizeler ile  birlikte çalmak için, Öğrenme Modunda olmalısınız. Song / Pattern düğmesinin altındaki LED aydınlatma yanmıyorsa, yanana kadar Page / Select tuşunu basılı tutun.

 

 

Surge Mesh Kit içerisinde üzerine çalabileceğim parçalar bulunuyor mu?

Evet! Surge Mesh Kit'in üzerinde çalışabileceğiniz 60 farklı parçası bulunmaktadır.

 

Üzerine çalabileceğim parçaların tempolarını ve seviyelerini ayarlayabilir muyum?

Evet, tempo ayarını ve ses kontrolünü ayarlamak için izleyeceğiniz adımlar aşağıdadır.

 

  • Tempo’yu ayarlamak için - Tempo'ya basın ve yeni bir BPM ayarlamak için düğmesini kullanın.
  • Müziğin sesini ayarlamak için - Song tuşuna basın ardından ekranda ACC görünene kadar Page / Select düğmesine basın. Sonra sesi ayarlamak için düğmelerini kullanın.
  • Davul bölümlerinin sesini ayarlamak için - Song tuşuna basarak, ardından DRM ekranda görünene kadar Song / Select tuşuna basın. Sonra sesi ayarlamak için düğmelerini kullanın.

 

Bir ses cihazı bağlayarak, üzerine çalabilir miyim?

Tabii ki! MP3 çalar, telefon, tablet gibi Aux girişine sahip teknolojik cihazlarınızı modüldeki Aux girişine bağlayabilir ve en sevdiğiniz şarkılarla birlikte çalabilirsiniz. 

 

Surge Mesh Kit içine kayıt yapabilir miyim?

Kesinlikle! Surge Mesh modülü, çalma, kaydetme ve dinlemenize izin verir.

 

Kayıt için şu adımları izleyin:

 

1) Song / Pattern düğmesinin üzerindeki LED yanmıyorsa, yanana kadar Page / Select tuşunu basılı tutun.

2) Record düğmesine basın. Düğmenin LED'i yanıp sönecek ve metronom otomatik olarak açılacaktır. Bu, modülün kayıt için hazır olduğu anlamına gelir.

3) Kaydı başlatmak için Start / Stop‘a basın veya herhangi bir pad’e vurun. Record LED'i sabit yanacaktır. (Bunun yerine kaydı iptal etmek için tekrar Record’a basın.)

4) Kaydı durdurmak için Start / Stop'a basın veya Record'a basın. Record LED'i kapanacaktır.

Kaydı oynatmak için Play / Practice tuşuna basın. Çalmayı durdurmak için tekrar basın.

 

Lütfen aklınızda bulundurun:

 

- Öğrenme modunda, performanslarınız otomatik olarak kaydedilir.

- Ekranda FUL belirirse, modülde hafızanın dolu olduğu anlamına gelir.

 

 

Hi-hat pedalının özellikleri nelerdir?

Surge Meh Kit ile birlikte verilen Hi-Hat pedalı, değişken tepkiler verebilen bir pedaldır. Bu pedal açık, yarı açık ve kapalı hi-hat seslerini destekler ve ayrıca pedala basıldığında ve hi-hat zil pad’ine vurulmadan bırakıldığında akustik bir hi-hat gibi tiz veya gürültülü seslere izin verir.

 

 

Ek Teknik Destek

Alesis Surge Mesh Kit’e ait  kullanım kılavuzlarına, yazılım güncellemelerine ve sorun giderme kılavuzlarına www.alesis.com/support adresinden ulaşabilirsiniz.
 


Alesis Surge Mesh Kit’i detaylı şekilde incelemek için; shop.zuhalmuzik.com'a göz atmayı unutmayın!
 

 
Galip Dede Cd. No:33
TÜNEL - BEYOĞLU / İSTANBUL
Tel: 0212 249 85 10
info@zuhalmuzik.com
1976 - 2020 © Zuhal Dış Tic A.Ş.