Zuhal M�zik Resmi Web Sitesi
Björk’ün Sanal Gerçeklik Video Sergisi
Björk’ün Sanal Gerçeklik Video Sergisi
Katılımcılarına değişik deneyimler yaşatacak olan serginin detaylarını merak ediyor musunuz?
İzlandalı müzisyen Björk’ün yeni Virtual Reality (sanal gerçeklik) projesi ilk kez 24 Eylül- 28 Ekim tarihleri arasında Montreal’de başlayacak Red Bull Music Academy (RBMA) kapsamında sergilenecek. Farklı disiplinleri bir araya getirerek gerçekleştirdiği çalışmalarla dikkat çeken şarkıcının yeni projesi, dünyanın dört bir yanından müzisyenlerin çeşitli projelerini de sergileyeceği RBMA kapsamındaki en heyecan verici işlerin başında geliyor.

RBMA ve DHC/ART Foundation for Contemporary Art eşliğinde yeni bir VR müzik klibi hazırlayacak olan Björk daha önce de benzer çalışmalar gerçekleştirmişti. Sanatçının geçtiğimiz yıllarda yaptığı diğer VR projeler ve akıllı telefon uygulamalarının da deneyimlenebileceği sergi, RBMA süresince Montreal’deki Centre Phi’de ziyarete açık olacak.

Türkiye’den İskeletor’un katılacağı akademi kapsamında aynı zamanda canlı performanslar, etkinlikler ve atölyelerde birbirinden değerli sanatçılar boy gösterecek. 38 ülkeden 70 katılımcının yer alacağı akademide katılımcılar, Just Blaze, Deradoorian, Matias Aguayo ve Lucrecia Dalt ile birlikte stüdyo seanslarına katılma şansı elde edecek. 

Akademi etkinlikleri stüdyo seanslarıyla sınırlı değil. Stooges'ın yüzü, ikonik punk yıldızı Iggy Pop, Kanada'nın en eski tiyatro salonlarından Ludger-Duvernay'de konuşma yapacak. Bilginize...


Kaynak: Hürriyet
Galip Dede Cd. No:33
TÜNEL - BEYOĞLU / İSTANBUL
Tel: 0212 249 85 10
info@zuhalmuzik.com
1976 - 2018 © Zuhal Dış Tic A.Ş.