KAWAI, Yeni DG30 Dijital Kuyruklu Piyanosunu Duyurdu!
Zarif Tasarımı ile Çok Yakında Zuhal'de.
Kawai Japonya, Kawai’nin yeni yüksek özellikli dijital kuyruklu piyano serisinin ilk modeli olan, kuyruklu piyano dokunuşuna, sesine ve görünümüne sahip DG30'u duyurmaktan mutluluk duyuyor. DG30 baştan aşağıya siyah cilalı karizmatik gövdesi ve gümüş - krom dokunuşları ile modern ve zarif bir görünüme sahip. Üst kapağının açılması, şasesinin örgü ipleriyle birlikte geleneksel kuyruklu piyano hissini yaratıyor. Büyüklüğüne rağmen, DG30 kompakt bir piyanodur ve sadece 87 cm'lik (34 1/4 inç) bir derinliğe sahiptir. Bu zarif ve güzel piyano küçük alanlarda da akustik kuyruklu bir piyano keyfi tatmanızı sağlar. DG30’un gösterişli gövdesi Kawai’nin gelişmiş dijital piyano sistemi ve ses teknolojileri ile tamamlanmıştır. Geleneksel Responsive Hammer III klavye mekanizması, çekiç mekanizmalı tuşları, üçlü sensör ile tuş algısı, fildişi hissiyatlı tuş yüzeyleri ve hatta let-off simülasyonu gibi üst düzey özellikler içerir. Bu olağanüstü klavye meknizması; Shigeru Kawai SK-EX konser piyanosu ve SK-5 gibi daha küçük kuyruklu piyanoların yanı sıra Kawai EX, K-60 gibi diğer akustik piyano ve enstrüman seslerinin geniş bir ses koleksiyonuna sahip Progressive Harmonic Imaging ses işlemcisiyle eşleştirildi. Bu çarpıcı sesler, üstün Japon ses uzmanları  ile Onkyo’nun işbirliği sayesinde güçlü 4 hoparlörlü çıkış sistemi ile sağlanır. DG30 ayrıca bir akıllı telefon veya tablet ile bağlanabileceğiniz uygulamalara ve favori şarkılarınızın piyanonun hoparlörlerinden kablosuz olarak çalınmasına olanak tanıyan Bluetooth teknolojisine sahiptir.

Genel Özellikler :

• Ağırlıklı çekiçler, tuşlarda ters ağırlıklar ve üçlü sensör sistemiyle Responsive Hammer III klavye mekanizması
• Shigeru Kawai  kuyruklu piyano sesleri ve 88-tuş stereo örnekleme seslerle Progressive Harmonic Imaging ses teknolojisi
• Akustik piyanolar, elektrikli piyanolar, orglar, yaylılar ve bas gitar vb. dahil olmak üzere 350'den fazla geleneksel sesler.
• Onkyo ile ortak geliştirilen ses teknolojileri 40W hoparlör sistemi
• Ses çalımı ve kablosuz iletişim için aptX destekli Bluetooth MIDI ve Audio fonksiyonları
• Dahilinde Burgmüller, Czerny, Beyer etüdleri ve Alfred ders şarkıları
• Standard MIDI, USB’den Host/Device, Audio In/Out bağlantıları
• Yüksek kalitede OLED ekran ile sol yan kısımda bulunan kontrol paneli
• 2 pozisyonda açılabilen kapak ile çekici ve kompakt kuyruklu piyano gövde dizaynı
• Gümüş-Krom dokunuşlar ile yüksek kalitede parlak siyah cila   

Piyano Sesleri
Yüksek performanslı teknolojiler kullanılarak Kawai’nin ünlü kuyruklu konser piyanolarının zengin ve etkileyici sesleri, yeni DG30'un kalbine işlendi; hem öncü Shigeru Kawai SK-EX hem de yüksek beğeni toplayan Kawai EX piyanoları, 88 tuşlu stereo örnekleme kullanarak kaydedildi ve sesler bu piyanoların tonlarına sadık kalarak üretildi. DG30, dinamik olarak akustik bir piyanonun büyüklüğüne göre değişen ton karakterinin değişimini yeniden belirleyen algoritmalarla Kawai’nin gelişmiş Progressive Harmonic Imagining ses teknolojisini kullanıyor. Etkileyici polifoni özellikleri piyanistlerin beklenmedik şekilde “kaybolan” notalar olmadan zor ve yoğun parçaları çalmalarına izin verirken, nazik pianosimmo vuruşlarınızdan thunder fortissimo'ya kadar performansınıza kesintisiz ifade sağlar. Bu gerçekçi piyano sesleri, Japonya'nın önde gelen ses ekipman üreticilerinden Onkyo ile ortaklaşa geliştirilen yüksek performanslı ses donanımı kullanılarak sağlandı.

Klavye Mekanizması
Üst düzeyli özellikler ile responsive hammer III ağırlık-tuşlar, DG30’un çarpıcı akustik piyano sesleri, Responsive Hammer III klavye mekanizmasıyla sağlanmaktadır. Bu akustik piyano mekanizmasına son derece sadık tasarım, akustik piyanonun daha ağır baslarını ve daha hafif tiz çekiçlerini çoğaltan kademeli çekiçlere sahiptir ve piyanissimo pasajları sırasında kontrolün sağlanmasına yardımcı olan her bir siyah ve beyaz tuşun önüne yerleştirilmiş ek karşı ağırlıklar içerir. DG30, gelişmiş tekrarlama hızı ve yanıt verme kabiliyeti için modern bir üçlü sensör tuş algılama sistemi kullanır. Staccato’dan legato çalım için daha geniş bir ifade aralığı sağlar. Responsive Hammer III pürüzsüz ama kaygan olmayan çekici, doğal mat bir yüzeye sahip birinci sınıf fildişi hissiyatlı tuş yüzeyleriyle donatılmıştır. Let-off simülasyonu sayesinde piyanistlerin çalım sırasındaki beklentilerini tatmin edici bir şekilde karşılar. 

Kullanışlı Özellikler
Dahili Bluetooth, Line Çıkış Bağlantıları, Dahili Ders Fonksiyonları Etkileyici DG30, muhteşem kuyruklu piyano seslerini ve geleneksel klavye dokunuşunu tamamlamak için çeşitli kullanışlı özellikler sunar: Entegre Bluetooth MIDI, cihazların desteklenen akıllı cihazlarla iletişim kurmasını sağlar ve kablosuz olarak çeşitli uygulamaların kullanılmasını kolaylaştırırken, yerleşik ders işlevi (çeşitli klasik etütler ve Alfred şarkıları içerir), ayarlanabilir metronom ve şarkı kaydedici, piyanistler için paha biçilmez araçlardır. İkili ve Bölünmüş çalma modları ile birlikte zengin enstrümantal ses çeşitleri, piyanistlerin performanslarına daha fazla çeşitlilik eklerken, özel Dört El modu klavyeyi iki bağımsız bölüme ayırır, öğretmen ve öğrencinin tek bir enstrüman kullanarak pratik yapmasını ve birlikte çalmasını sağlar. DG30 ayrıca, Kawai’nin gelişmiş SHS teknolojisini önde gelen CA Serisi piyanolardan devralarak kulaklık veya kulaklıktan duyulan seslerin derinliğini ve gerçekçiliğini arttırırken uzun süre dinlerken işitsel yorgunluğu azaltmaya yardımcı olur. DG30’lar çıtayı ilave Bluetooth Ses işlevselliği ile daha da yükselterek, şarkı ve videolardan gelen sesin, ek kablolar olmadan enstrümanın yüksek kaliteli 4 hoparlörlü çıkış sistemi üzerinden akışını sağlar. Güçlü kayıt cihazı işlevi, MP3 veya WAV ses ve MIDI şarkı dosyalarının kaydedilmesini ve USB belleğe aktarılmasını, çevrimiçi olarak arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşılmasını sağlar. DG30; bilgisayarlar ve diğer cihazlarla esneklik için hem USB-MIDI hem de standart MIDI konektörleri içerir ve ayrıca cihazın konser salonları veya okullar gibi daha büyük alanlarda kullanılmasını sağlayan stereo Line Girişi ve Line Çıkışı jakları bulunur.   

Güçlü Tasarım
Modern Kuyruklu Piyano Stilinde Gövdesi, baştan aşağıya lüks bir işçilikle yapılmış parlak siyah cilası, gümüş krom dokunuşlarla modern, zarif bir görünüm ile tamamlanmıştır. Düz klavye kapağı bölümü ve uzun üst tablası, ayna benzeri yüzeyi sayesinde ellerinin yansımasıyla piyanist için geleneksel ama minimalist bir çalım kalitesi sağlar. DG30’un sezgisel kontrol paneli, sol yan blok içine ayrı bir şekilde yerleştirilmiştir, bu da enstrümanın karakterini korumaya yardımcı olurken, yüksek çözünürlüklü OLED ekranlar her açıdan kolayca okunabilir. DG30, üst kapak açısının tercih edilen görsel estetik veya ton karakterine bağlı olarak ayarlanmasına izin veren iki kapak desteği içerir. Uzun olan destek ile üst kapak normal ve tamamen açık konuma ayarlayarak, enstrümanın sesinin parlak ve net bir ton yansıtılmasını sağlarken , daha kısa olan destek ise üst kapağı kısmen kapalı konuma getirir ve daha koyu, yumuşak kalitede bir ton yansıtılmasını sağlar.
Galip Dede Cd. No:33
TÜNEL - BEYOĞLU / İSTANBUL
Tel: 0212 249 85 10
info@zuhalmuzik.com
1976 - 2021 © Zuhal Dış Tic A.Ş.