Sontronics ve Abbey Road Institute Resmi Ortaklığını Duyurdu!
Türkiye Distribütörü olduğumuz efsanevi mikrofon markası Sontronics ve dünyanın en iyi müzik prodüksiyonu eğitimini sunan Abbey Road Institute’un ortaklığını paylaşmaktan gurur duyuyoruz!

Abbey Road Institute London ve İngiliz mikrofon markası Sontronics, yıllarca birlikte çalıştıktan sonra resmi ortaklıklarını duyurmaktan memnuniyet duyuyor.

 

Uzun yıllardır dirsek teması halinde beraber çalışan Abbey Road Institute (ARI) ve Sontronics arasındaki bağlantı, 2015 yılında okulun kurulduğu tarihe kadar uzanıyor. (Birçok Sontronics mikrofon prototipinin üzerinde çalışıldığı ve geliştirildiği okuldur.) Okulun ilk mezunlarından Chris Cook, 2016 yılında Sontronics ekibine katıldı ve şu anda marka için tam zamanlı bir Ürün Yöneticisi. Hem Chris, hem de Trevor Coley (Sontronics’in kurucusu ve tasarımcısı) düzenli olarak Londra kampüsünde mikrofon ve kayıt atölyeleri vererek, öğrencilere mikrofon türlerini, doğru yerleşimi ve çeşitli kayıt tekniklerini anlayarak en iyi sonuçları nasıl alacaklarını öğretir.

 

Bu resmi ortaklık, Enstitü'nün müzik prodüksiyonu öğrencilerine Sontronics'in Dorset Genel Merkezi'ndeki Masterclass’lar ile çevrimiçi atölyeler ve yerinde çalışma fırsatlarıyla ek öğrenme deneyimleri sunuyor. Ayrıca Sontronics'in tüm üstün kaliteli mikrofonlarını deneme ve yeni prototipler hakkında geri bildirim almak üzere de ayrıcalıklar sunmaktadır. Sontronics eğitime her zaman büyük önem vermiştir ve bu ortaklık, markanın teknik uzmanlığını ve bilgisini gelecek nesil yapımcılar, mühendisler ve sanatçılar ile paylaşmak için fırsatları titizlikle değerlendirmektedir.

 

Sontronics'in kurucusu ve tasarımcısı Trevor Coley şunları söylüyor; "Mikrofonlarımızın Abbey Road Studios’da baş teknisyen Pesler Smith’in dikkatli gözetimi altında günlük olarak kullanıldığını ve elbette tüm yeni prototiplerimizin bunların yerine getirildiğini söylemekten heyecan duyduğumuz Abbey Road Institute ile ortaklığımızdan inanılmaz derecede gurur duyuyoruz. Yenilikçi ürünler yaratmak ve geleceğin klasiklerini inşa etmek üzere bir tutkumuz var, ancak aynı zamanda bilgiyi paylaşmaya ve başkalarının becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaya da kararlıyız. Abbey Road Institute ile ortaklığımız, Sontronics'in bu iki yönünü mükemmel bir şekilde yansıtıyor. ”

 

Bugün, dünyanın büyük bir kısmı hala çok farklı koşullarda yaşarken, Enstitü ekibi öğretim yöntemlerini uyarlayarak, dijital ortamda dersler vermekte ve tüm personel, çevrimiçi ve canlı akışlı atölye çalışmaları geliştirmek için Sontronics ile yakın bir şekilde çalışıyor. Bu yeni atölye çalışmaları sadece Londra’da yaşayan öğrenciler için değil, aynı zamanda Avrupa ve Güney Afrika'daki diğer Enstitülerle de paylaşılıyor.

 

Sontronics Ürün Müdürü ve Abbey Road Institute mezunu Chris Cook şöyle diyor: “ Ürün tasarımı ve kayıt teknikleri deneyimine olan tutkumuzu, yeni teknolojilerle paylaşmak üzere dünya genelinde Abbey Road Institute öğrencileri ve mezunları ile yakın bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. "

 

Abbey Road Institute’un Kampüs Müdürü Mike Sinnott şunları ekliyor: “Trevor ve ekibi, personel ve öğrenciler için büyük bir hit olduğunu kanıtlayan kapsamlı bir dizi mükemmel sesler geliştirdi. Sontronics ile çalıştığımızdan beri sürekli olarak yüksek düzeyde kişiselleştirilmiş eğitim desteği aldık. Artık onları kilit ortaklarımızdan biri olarak resmen ilan edebildiğimiz için mutluyum. ”

 


Abbey Road Institute Hakkında

Abbey Road Institute, dünyaca ünlü Abbey Road Studios ve Universal Music Group arasındaki işbirliğinden doğan uzman bir müzik prodüksiyon okulu. Eylül 2015'te Londra'da başlatılan, şu anda Almanya, Hollanda, Fransa ve Güney Afrika'da okullarımız var ve 2021'in başlarında ABD Miami'de yeni bir kampüs açıyorlar. Enstitü, yenilikçi bir tarza sahip ve sektör endüstrisine göre tasarlanmış olan Müzik Üretimi ve Ses Mühendisliği - İleri Diploma programını 1 yıllık bir müfredat ile sunuyor. Uygulamalı eğitim, hevesli müzik prodüktörlerini hızlı tempoya sahip ve yoğun kayıt ortamında çalışmaya hazırlar. Katılımcıları, sektöre girmek ve kariyerlerini geliştirmek için gereken en ilgili beceri ve bilgilerle donatır.

 

 

Sontronics Hakkında

İngiliz mikrofon markası, müzisyen ve mühendis Trevor Coley tarafından 2004 yılında kuruldu ve 2005 NAMM Show'da dünyaya tanıtıldı. Dorset merkezli şirketin felsefesi her zaman gerçekçi bir fiyata olağanüstü sonuçlar veren yenilikçi ürünler tasarlamak olmuştur. Yıllar içinde Sontronics'in yelpazesi küçük ve büyük diyaframlı kondansatörleri, çok ödüllü valf mikrofonlarını ve uygun fiyatlı dinamikleri içerecek şekilde genişlemiştir. Yeni Podcast Pro dahil mikrofonlar, hayaletle çalışan şerit mikrofonlar, davullar, gitarlar, vokaller ve gitar amfileri için enstrüman mikrofonları gibi seçenekleri bulunmaktadır. Sontronics mikrofonları, günümüzde Ed Sheeran, Adele, Coldplay, Glyndebourne Opera gibi efsanevi isimler ve dünyanın en üretken yapımcı, besteci ve stüdyolarına kadar çok sayıda ünlü kullanıcı ve takipçileri tarafından sevilmektedir.

Sontronics Mikrofonlarının Ayrıcalıklı Dünyasını Keşfetmek için Tıklayınız.

Galip Dede Cd. No:33
TÜNEL - BEYOĞLU / İSTANBUL
Tel: 0212 249 85 10
info@zuhalmuzik.com
1976 - 2021 © Zuhal Dış Tic A.Ş.